0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Iguanos – nuostabūs gyvūnėliai, reikalaujantys priežiūros, geri žmonių draugai ir puikiai tinkami auginti terariumuose.

Šiek tiek faktų. Iguanos (Iguanidae) – driežų būrio roplių šeima. Panašiai priskaičiuojama apie 50 genčių ir apie 700 rūšių. Iguanos plačiai paplitusios JAV, Pietų Amerikoje. Kai kurios rūšys gerai prisitaikė gyventi Galapagų salose, taip pat Madagaskare ir Fidžio salose.

Iguanos turi pleurodontinius dantis, priaugusius prie žandikaulio vidinio krašto. Gyvena miškuose, ant medžių, dykumose, kalnuose prie vandens. Minta vabzdžiais ir kitais smulkiais bestuburiais, kai kurios augalėdės. Deda kiaušinius arba veda gyvus vaikus.

Pati žinomiausia, viena iš didžiausių ir geriausiai atstovaujanti savo šeimą yra žalioji iguana (Iguana iguana).


Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.

Būtent žaliosios iguanos laisvėje, gyvena lapuočių medžių šakose, paprastai miškuose, netoli pajūrio, palei vandenį. Taip jos gyvena, kad pavojaus atveju galėtų tiesiai šokti i vandenį. Kartais, jos gali lengvai nušokti ir iš dviejų metrų aukščio ant žemės, jei junta didelį pavojų. Suaugusi iguana – nuostabus vaizdas. Jos ilgis gali būti daugiau nei du metrai, tačiau beveik ¾ viso kūno ilgio sudaro uodega. Iguanos nuo priešų ginasi aštriais nagais.

Gyvenimo sąlygos.

Praeina keletas metų, pakol iguanos išauga. Terariumuose jos beveik visuomet būna mažesnio dydžio nei augdamos laisvėje. Su laiku, jos vis labiau tampa panašios i miniatiurinius drakonus, nežiūrint į tai, jos išlieka patrauklios ir draugiškos. Gerai prižiūrint, iguanos išgyvena iki 20 -25 metų.

Jos greitai pripranta prie žmogaus, tampa patiklios ir švelnios. Po to , kai pripranta prie naujų gyvenimo sąlygų, jas galima maitinti iš rankų, imti iš terariumo, kad jos galėtų pavaikščioti per savo šeimininko rankas ir pečius, kurį atpažįsta ir pripažįsta.

Terariumas joms, turėtų būti kiek galima didesnis, (juk išauga jos iki 2 metrų ilgio) kad būtu erdvus ir jos turėtų pakankamai vietos laipioti sausomis medžio šakomis.

Jei jau tvirtai apsisprendėte laikyti iguana namuose, o gal net ir porelę, įkurdinti gyvūnus reiktų apšildomame standartiniame terariume. Optimali temperatūra dieną turėtų būti apie 28-30 ° šilumos, o naktį – apie 21 °. Santykinė oro drėgmė – apie 90 %. Tačiau laikui bėgant ir gyvūnams beaugant, panaudojant visą savo fantaziją, reiktų įrengti jiems pakankamai erdvų gyvenamą plotą. Terariumas turėtų būti pagal galimybes aukštas, jame turėtų būti stambių medžio šakų, kad iguanos turėtų kur laipiot, būtų labai neblogai įrengti mažą baseiną. Turėtų būti įtaisyta šildoma lempa. Reiktų sudaryti tokias sąlygas terariume, jog pati iguana nuspręstų kur jai būti, kur šilčiau, ar kur vėsiau t.y. aukščiau ant šakų, palei pakabinta šildomą lempą ar žemiau – ant šilto terariumo pagrindo. Kiekvieną dieną iguanas ir jų gyvenamą plotą reitų apipurkšti šiltu vandeniu, kad nors minimaliai „išgauti“ tropinių miškų šilumą ir drėgmę.Mityba.

Pakol iguanos auga ir yra jauno amžiaus, paprastai jos minta augalinės ir gyvūlinės kilmės maistą, t.y. vabzdžiai, tarakonai, svirpliai, mėsos gabaliukai, kraštutiniu atveju ėda ir miltines kirmėles. Mėsą, pvz. vištienos gabaliukus patartina duoti iguanoms vieną kartą per savaitę ir pakol joms sueina 1,5 – 2 metų. Bet su amžiumi, iguanos vis daugiau linkę ėsti augalinį maistą. Salotas, vaisius, daržoves, įvairias miško žoles, tačiau kartais vis tik reiktų pridėti nedidelius gabaliukus mėsos. Maistą, kurį reguliariai reiktų praturtinti vitaminias ir kalciu, tikslinga būtų pateikti sunkiam inde, kad neišverstų. Suaugusias iguanas paprastai patartina maitinti 2-3 kartus per savaitę, o mažiukes ir jaunas – kasdien.

Dauginimas.

Iguanos lytiškai subręsta būdamos 2-3 metų amžiaus. Poruojasi iguanos liepos – rugsėjo mėnesiais. Nėštumas trunka 47-49 paras. Likus 4-7 dienom iki kiaušinių dėjimo, patelė pradeda ieškoti jiems tinkamos vietos. Padėjusi kiaušinius, juos užkasa. Kiaušinių kiekis būna įvairus – iki 53. Rekordinis skaičius – 83. Kiaušinių inkubacinis periodas trunka 59-85 paras, prie 24-31° šilumos. Prie optimalių laikymo sąlygo, jauni iguanos lytiškai subręsta po 2,5 -3 metų.

Penki veiksniai, dėl ko iguanos gali jaustis blogai ir net nugaišti.

Kai gyvūnui suteikiamas stresas, keičiant jo gyvenamą aplinką, kai jis pervežamas ar besikeičiančiant kitoms jo gyvenimo sąlygoms. Dėl to būtina įrengti erdvų terariumą, kad gyvūnas jaustųsi laisvai ir jaukiai. Nestatykite terariumo arti televizoriaus ar radio imtuvo, kuris garsiai grotų, kai iguana bandys vakare užmigti. Iguanos – gyvūnai reikalaujantys iš šeimininko dėmesio ir ne retkarčiais, o kasdien, maždaug kaip šuo.

Iguanų mityba – ne ką svarbesnis dalykas, kad gyvūnas būtų sveikas. Nereikėtų pamiršti, kad gyvendamos laisvėje iguanos minta 40 -50 skirtingų augalų ir gėlių. Taigi jų racionas labai plataus asortimento. Laikant namuose, reiktų stengtis kiek imanoma duoti įvairesnį maistą, kad laikui begant iguana pati atsirinktų kas jai skanu, kas nelabai. Be to, siūloma iguanoms ir vitaminų.

Per mažai saulės. Kad kalcis, gaunamas su maistu absorbuotųsi, iguanoms reikalinga pakankamai šviesos ir saulės. Vasara, būtų neblogai pasiimti iguana kartu i lauką.

Nesirūpinimas ir nepriežiūra. Gyvūnas nuo to kenčia. Reikalinga kiekvieną dieną nors trumpam jai skirti dėmesio: pažiūrėti i akis, į kūną, paglostyti, paliesti. tai padėtų jums geriau suprasti gūvuną, kada jai gera, kada ji jaučias blogai, kada jai ko trūksta. Bendravimas su iguana jums padės greičiau nustatyti negalavimus ir laiku juos pašalinti.

Neteisingas iguanos elgsenos supratimas. Nereikia pamiršti, kad iguanos palyginus greitai augantys gyvūnai. Kad jie išauga pakankamai dideli, kad reikės vietos jų erdviam terariumui. Joms nepatiks sedėti ištisai narve, be jokio dėmesio, joms reiks laipioti, vaikščioti, mankštintis ir t.t. Neužsiimant su gyvūnu – iguana susirgs. Reikia būti atsakingam ir netingėti žaisti su ja kasdien. Iguanoms reikalingas judėjimas kiekvieną dieną – jos gerai laipioja šakomis, bėga, plaukia ir nardo.

Negalavimai.

Paprastai iguanas užpuola erkutės, jos serga kvėpavimo takų ligomis, joms nutinka buitiniai susižeidimai, vitaminų trūkumas, žema temperatūra. Viso šito, galima išvengti tinkamai prižiūrint iguaną ir švariai laikant jos gyvenamą aplinką.

Šaltinis: www.boruzele.666.lt


Straipsniai
3452
Apie gyvalazdės populiariai
Gyvalazdės priklauso tiesiasparnių vabzdžių būriui. Tai viena archaiškiausių vabzdžių grupių kuriai priklauso virš 20000 įvairių rūšių. Gyvalazdžių priskaičiuojama apie 3000 rūšių iš kurių „gyvalapių“ tik apie 30. Apie jų archaiškumą galime spręsti pagal tai jog atskiros rūšys sutinkamos Australijoj..
19573
Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) vabzdžių būrys (II dalis)
Pirma straipsnio dalį rasite ČIA Mityba Kaip jau minėjau gyvalazdės yra fitofagai ir minta tik augaliniu maistu. Į jų racioną įeina pagrinde visi erškėtiniai augalai t.y.: rožių, aviečių, braškių, žemuogių ir kt. lapai. Auginant nelaisvėje reikia dar vasara prisišaldyti šių augalų lapų. Parsineš..
1399
Elaphe – laipiojančiųjų žalčių būrys
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Pastaruoju metu mūsų terariumuose pasirodo vis daugiau ir vis įdomesnių gyvūnų. Vieni jų – laipiojančiųjų žalčių būrio atstovai. Būrį sudaro apie 100 porūšių ir apie kiekvieną jų galima būt..
4133
Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) vabzdžių būrys (I dalis)
Kiekvienas mūsų puikiai žinome daug vabzdžių, tai: drugiai, žiogai, bitės ir visokiausi vabalai. Vabzdžiai yra gausiausia organizmų grupė. Vien tik vabzdžiams, kurie prisitaikė gyventi sausumoje, priklauso daugiau rūšių negu visiems kitiems gyviems organizmams kartu sudėjus. Visi jie pasižymi savo s..
6269
Raudonausis vėžlys
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Pats populiariausias ir dažniausiai terariumuose laikomas vėžlys yra raudonausis vėžlys Trachemys scripta elegans (sinonimas Pseudomys scripta). Šis vėžlys priklauso vėžlių šeimai Emydidae...