0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.


Pastaruoju metu mūsų terariumuose pasirodo vis daugiau ir vis įdomesnių gyvūnų. Vieni jų – laipiojančiųjų žalčių būrio atstovai. Būrį sudaro apie 100 porūšių ir apie kiekvieną jų galima būtų rašyti knygas. Pirmuoju straipsniu pabandysiu tik apibendrinti jų paplitimą gamtoje, mitybos ypatumus, laikymo terariumuose sąlygas. Šių žalčių paplitimo arealas – Pietų Europa, Azija, Okeanijos salos, Centrinė Amerika.

Jau pats pavadinimas apibūdina šių žalčių gyvenimo būdą. Tai – dažniausiai medžiuose medžiojantys paukščius, ryjantys jų kiaušinius ropliai. Ant žemės šie žalčiai puikiai medžioja graužikus: įlindę į jų urvus, sunaikina jauniklius ir taip žemės ūkiui daro didžiulę naudą. Šių žalčių ilgis įvairus: nuo 50 iki 270 cm.

Elaphe būrio atstovai – favoritai terariumuose tarp žalčių. Dėl puikaus charakterio, įspūdingų spalvų ir nereiklumo maistui juos dievina viso pasaulio terariumininkai. Jei įsigijote tokį žalčiuką, priklausomai nuo jo amžiaus jums reikės atitinkamai mažesnio ar didesnio sandaraus terariumo, nes tai – ne tik laipiojantys, bet ir landžiojantys žalčiai, kurie, esant progai (plyšiui terariume, nesandariai uždarytoms durelėms), stengiasi ištrūkti į laisvę. Jūsų  augintiniui ištrūkus į butą, po to surasti jį galite ir… pas kaimynus.

Jauniklius rekomenduočiau auginti arba tam skirtuose boksiukuose – tai maži plastmasiniai terariumukai, kuriais prekiaujama zooparduotuvėse, – arba plastikinėse dėžutėse su sandariais dangteliais, prieš tai virbalo pagalba jose pribadžius skylučių, kad ropliui netrūktų oro. Oro temperatūra terariume dienos metu turi būti 26-30oC, naktį 18-20oC. Mažiems gyvūnams dėl higieniškumo ir jų neatsparumo infekcijoms į terariumą reikia patiesti popieriaus, suaugusiems gruntas tinka įvairus: durpės, medžio drožlės, zooparduotuvėse jau galima įsigyti specialaus kokoso drožlių grunto.

Terariumas dekoruojamas lapuočių šakomis, žalčiukai mėgsta slapstytis padarytose slėptuvėse. Žalčiai puikiai jaučiasi, kai terariume yra šildomas akmuo – tokių mūsų parduotuvėse įsigyti dar sunkoka, nors būna Kėdainių “Egzotinės gyvūnijos” parduotuvėje. Apšvietimo klausimas taip pat lengvai išsprendžiamas: zooprekių parduotuvėje yra specialių lempų, skleidžiančių UV spindulius, būtinus ropliams, kad jų organizme gamintųsi vitaminas D (nors tai galima pakeisti papildomų vitaminų davimu). Tinka ir kryptinės lemputės, kurios atlieka ne tik apšvietimo, bet ir šildymo funkciją, be to, yra pigesnės.

Maistas Elaphe žalčiams duodamas pagal jų amžių, kūno ilgį. Pavyzdžiui, daugelio rūšių žalčių jauniklių maistas yra naujagimiai peliukai, nors jais minta ir suaugę gyvūnai, pavyzdžiui,  persinis žaltys Elaphe persica. Kiti suaugę žalčiai taip pat renkasi maistą, priklausomai nuo jų ilgio. Štai, didžiausias Elaphe būrio atstovas – Taivanio plonauodegis žaltys E.taeniura friesi, užaugantis iki 270 cm ilgio, puikiai sudoroja suaugusią žiurkę.

Patys geidžiamiausi šio būrio atstovai terariumininkų kolekcijose yra mandarininis žaltys (Elaphe mandarina), smaragdinis žaltys (Elaphe prasina), persinis žaltys (elaphe persica).

Saulius (Herpetologas)


Straipsniai
3452
Apie gyvalazdės populiariai
Gyvalazdės priklauso tiesiasparnių vabzdžių būriui. Tai viena archaiškiausių vabzdžių grupių kuriai priklauso virš 20000 įvairių rūšių. Gyvalazdžių priskaičiuojama apie 3000 rūšių iš kurių „gyvalapių“ tik apie 30. Apie jų archaiškumą galime spręsti pagal tai jog atskiros rūšys sutinkamos Australijoj..
19572
Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) vabzdžių būrys (II dalis)
Pirma straipsnio dalį rasite ČIA Mityba Kaip jau minėjau gyvalazdės yra fitofagai ir minta tik augaliniu maistu. Į jų racioną įeina pagrinde visi erškėtiniai augalai t.y.: rožių, aviečių, braškių, žemuogių ir kt. lapai. Auginant nelaisvėje reikia dar vasara prisišaldyti šių augalų lapų. Parsineš..
4133
Gyvalazdės (lot. Phasmatodea) vabzdžių būrys (I dalis)
Kiekvienas mūsų puikiai žinome daug vabzdžių, tai: drugiai, žiogai, bitės ir visokiausi vabalai. Vabzdžiai yra gausiausia organizmų grupė. Vien tik vabzdžiams, kurie prisitaikė gyventi sausumoje, priklauso daugiau rūšių negu visiems kitiems gyviems organizmams kartu sudėjus. Visi jie pasižymi savo s..
5608
Iguanos nuostabūs gyvūnėliai
Iguanos – nuostabūs gyvūnėliai, reikalaujantys priežiūros, geri žmonių draugai ir puikiai tinkami auginti terariumuose. Šiek tiek faktų. Iguanos (Iguanidae) – driežų būrio roplių šeima. Panašiai priskaičiuojama apie 50 genčių ir apie 700 rūšių. Iguanos plačiai paplitusios JAV, Pietų Amerikoje. Kai ..
6268
Raudonausis vėžlys
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Pats populiariausias ir dažniausiai terariumuose laikomas vėžlys yra raudonausis vėžlys Trachemys scripta elegans (sinonimas Pseudomys scripta). Šis vėžlys priklauso vėžlių šeimai Emydidae...