0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Žiurkė – pats protingiausias graužikas. Kadaise žiurkės į Europą laivais atplūdo iš rytų. Žiurkės žmonėms atnešė ir marą, nuo kurio viduramžiais išmirė penktadalis žmonijos. Vakarų pasaulyje žiurkės simbolizuoja mirtį, blogį, ligas, o rytuose – jos pagarboje.Induistams žiurkės – protingumo ir įžvalgumo simbolis. Žiurkės puikiai orientuojasi labirintuose, atsimena menkiausias smulkmenas, kvapus ir t.t.. Laukinės žiurkės gyvena kolonijomis pagal griežtas hierarchijos taisykles.

Pasaulyje gyvena apie 130 žiurkių rūšių. Išskiriamos dvi pagrindinės rūšys: pilkoji ir rudoji. Pilkosioms žiurkėms vadovauja stipriausias patinas, rudosioms stipriausia patelė. Pilkosios žiurkės okupavusios rūsius, rudosios-palėpes.


Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.

Žiurkės gyvena labai draugiškai. Paspaudus šalčiams jos šildo viena kitą miegodamos krūvoje, išlaisvina papuolusias į spąstus, užkasa nuodus, globoja kitų vaikus ir t.t.. Žiurkės dauginasi žaibiškai. Tik per metus viena patelė gali susilaukti 800 vaikų, vaikaičių, provaikaičių pulko. Žiurkės nėštumas trunka tik 3 savaites. Graužikai sulaukia 3-4 metų amžiaus.

Labai daug įtakos turi ir gyvūno lytis. Patelės yra judresnės nei patinėliai, kartais ne tokios prieraišios. Patinėliai yra ramesni. Vis dėlto dabartinės laboratorinės žiurkės neturi daugelio laukinėms žiurkėms būdingų elgesio bruožų, tame tarpe ir agresyvumo, todėl bet kokia tinkamai prižiūrima žiurkė, tiek gyvenanti grupėje su kita ar kitomis žiurkėmis, tiek viena, greitai prisiriša prie šeimininko. Gyvūnėlių parduotuvėse galima nusipirkti laboratorinių žiurkių. Jos būna įvairių atspalvių, dažniausiai albinosės – baltakailės, rausvomis akimis. Sveikos, meilios ir prisirišusios.Žiurkę apgyvendinkite specialiame narvelyje. Nestatykite narvelio saulėkaitoje, skersvėjyje ir šalia šildytuvo. Paklotui geriausia naudoti pjuvenines granules. Taip pat reikalinga girdyklėlė, kurioje visada turėtų būti šviežias vanduo. Žiurkė yra pati nereikliausia maistui, bet nerizikuojant, geriausia šerti specialiais pašarais, negalima duoti saldžių, rūgščių ir aštrių patiekalų.

Žiurkei, kaip ir visiems graužikams, būtina nusizulinti dantis, tam skirtos įvairios kreidos ir mineralai. Dėl didelio vislumo, žiurkę geriausia namuose laikyti vieną, patinėlį ar patelę, neturi didelio skirtumo. Jei bendrausite, užsiiminėsite su ja, tai greitai jį pataps geriausia jūsų drauge, net reaguos į savo vardą. Žiurkėms patinka švelnumas, jos mėgsta ramų balsą. Nemaigykite jos, netampykite už uodegos. Jei jūsų augintinė labai kasosi, pašare perdaug baltymų arba įsiveisė išorės parazitų. Atsiradusius parazitus naikinkite antiparazitine pudra ar šampūnu.

Žiurkė tikrai suteiks jums daug malonių ir džiaugsmingų akimirkų. Tai tikrai ne primityvus, o intelektualus gyvūnas.


Straipsniai
1628
Degu – Octodon degus
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Degu (lot. Octodon degus) – Pietų Amerikos graužikas. Išvaizda primena smiltpelę ar voverę. Degu kailiukas pilkos spalvos, ausys gana didelės, uodega ilga, apaugusi plaukais ir pats galiuka..
3279
Sirijos žiurkėnas – Cricetus auratus
Sirijos žiurkėnas (lot. Cricetus auratus) yra graužikas, priklausantis pelių šeimai, žiurkėnų pošeimiui. Šio pošeimio gyvūnai sutinkami visuose žemynuose, išskyrus Australiją ir Antarktidą. Žiurkėnus galima laikyti po vieną, nes iš prigimties jie yra vienišiai.Žinoma, jei jūs nusprendėte juos veist..
3390
Šinšila – Chinchilla
Šinšila (lot. Chinchilla) – tai draugiški, maži graužikai. Jei jiems gresia pavojus, jie pasikliauja savo vikrumu, dantimis ir sugebėjimais. Sugautas arba išgąsdintas žvėrelis dažnai paskleidžia kvapą, panašų į degintus migdolus. Patelės akimirksniu gali apšlapinti numatomą agresorių. Pasitaiko, ka..
Susiję produktai