0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Sirijos žiurkėnas (lot. Cricetus auratus) yra graužikas, priklausantis pelių šeimai, žiurkėnų pošeimiui. Šio pošeimio gyvūnai sutinkami visuose žemynuose, išskyrus Australiją ir Antarktidą.

Žiurkėnus galima laikyti po vieną, nes iš prigimties jie yra vienišiai.Žinoma, jei jūs nusprendėte juos veisti, tai vieno žiurkėno jums tikrai nepakaks. Taip pat jie laikomi poromis ar net didesniais būreliais. Jei laikote jų kelis, tai teks priprasti prie nuolatinių jų peštynių. Tai nieko blogo, nes jiems tai mėgstamiausias užsiėmimas.

Šie gyvūnai turi turėti pakankamai vietos, kad iškilus konfliktui silpnesnis galėtų pasitraukti iš kelio. Jie laikomi specialiuose narveliuose, kurie būna įvairiausių formų ir dydžių. Paukščių narveliai žiurkėnams netinka, nes žiurkėnas gali pralysti tarp virbų. Vienam graužikui reikėtų skirti apie 30-35 kvadratinius centimetrus ploto. Narvelio dugną rekomenduojama kloti pjuveninėmis granulėmis.


Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.

Žiurkėnas pagrinde vaikšto narvelio kraštais, todėl juos reikėtų palikti tuščius. Taip pat reikalingas namelis, kurį siūlome šiek tiek pakelti nuo narvelio dugno, kuriame žiurkėnas pasidaro savo guolį. Ten patelė vedasi vaikus, taip pat tempia maisto atsargas. Narvelio šone būtina pritvirtinti girdyklą, kurioje vanduo turi būti visada šviežias. Kad gyvūnėliui būtu smagiau, narvelyje įrenkite įvairiausių žaidimų – supynes, kopėtėles, bėgimo ratą, labirintus, kuriais žiurkėnas su malonumu naudosis. Jeigu kartais jūsų žiurkėnas pabėgo, tai palikite narvelyje maisto ir priėjimą prie jo, jau ryte rasite jį ramiai sau snaudžiantį narve. Ilgaplaukius žiurkėnus reikia šukuoti minkštu kačių šepetėliu.Sirijos žiurkėnas yra grūdaėdis, todėl jo maitinimui rekomenduojama naudoti specialius grūdų mišinius. Tai daug sudedamųjų dalių turintys maistai, kuriais maitinant gyvūnas gerai auga ir vystosi. Žiurkėnas visada turi gerą apetitą ir atrodo amžinai alkanas. Šerti reikėtų du kartus dienoje. Jokiu būdu neduokite kopūstų, juodos duonos ir saldumynų. Šie produktai sukelia skrandyje rūgštis ir taip trumpina gyvūnėlio amžių. Jis nesuėda visko ką jūs jam davėte, o prisigrūdęs į žandus didesnę maisto dalį susineša į “sandėliuką”, kur kaupia atsargas, dažniausiai šalia lizdo arba narvelio kampe. Reikėtų stebėti, kad šios atsargos nebūtų sušlapę ir supeliję. Taip pat būtina įdėti kreidos arba specialiai paruoštos medienos dantims nuzulinti, kurios galite įsigyti zooparduotuvėse.

Sirijos žiurkėnas yra labai vislus ir anksti lytiškai subręsta: jau 3-4 mėnesių amžiaus gali daugintis. Po labai trumpo nėštumo, trunkančio 15-17 dienų, patelė pritempia į lizdą daugiau maisto ir atsiveda 3-8 jauniklius, vyresnės patelės pagimdo 12-15 jauniklių. Neribojant prieauglio, per metus viena pora atsivestų solidžią jauniklių sumą – apie 300 vienetų. Poruojant vienam patinėliui skiriama 1-3 patelė. Žiurkėnai gimsta akli, atsimerkia tik po 14 dienų. Tada ir žengia pirmuosius žingsnius į pasaulį. Jeigu grįždami namo negali surasti namų, motina parneša juos dantyse. Žiurkėnai dauginasi iki dviejų metų amžiaus ir išgyvena 3-4 metus. Dažnai dienas sutrumpina patys šeimininkai, duodami netinkamą maistą ir peršerdami.


Straipsniai
1628
Degu – Octodon degus
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Degu (lot. Octodon degus) – Pietų Amerikos graužikas. Išvaizda primena smiltpelę ar voverę. Degu kailiukas pilkos spalvos, ausys gana didelės, uodega ilga, apaugusi plaukais ir pats galiuka..
3391
Šinšila – Chinchilla
Šinšila (lot. Chinchilla) – tai draugiški, maži graužikai. Jei jiems gresia pavojus, jie pasikliauja savo vikrumu, dantimis ir sugebėjimais. Sugautas arba išgąsdintas žvėrelis dažnai paskleidžia kvapą, panašų į degintus migdolus. Patelės akimirksniu gali apšlapinti numatomą agresorių. Pasitaiko, ka..
4815
Žiurkė – protingas graužikas
Žiurkė – pats protingiausias graužikas. Kadaise žiurkės į Europą laivais atplūdo iš rytų. Žiurkės žmonėms atnešė ir marą, nuo kurio viduramžiais išmirė penktadalis žmonijos. Vakarų pasaulyje žiurkės simbolizuoja mirtį, blogį, ligas, o rytuose – jos pagarboje.Induistams žiurkės – protingumo ir įžvalg..