0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.


Kornreksai – angliška veislė. Pirmasis kornreksas gimė Kornvalyje 1950 metais. Paaiškėjo, kad kačiukas atsirado dėl savaimiongos mutacijos. Jo motinos kailis buvo įprastas, o tėvas nežinomas. Nepaprastu kačiuku susidomėję įvairūs veislininkai nusprende išvesti naują veislę garbanotu kailiu. Kornreksas – grakšti ilgakoje katė poilge galva – išvestas, kryžminant namines kates, britų trumpaplaukes, Siamo kates ir Rytų trumpaplaukes.

Ilgainiui susiformavo du kornreksų tipai, europietiškasis (angliškasis) ir amerikietiškasis. Skiriasi jų kūno sudėjimas ir galvos forma. Amerikietiškasis kornreksas mažesnis ir liesesnis uz europietiškąjį. Be to, jo kojos ilgesnės, o nosis romeniška. Europietiškasis kornreksas paprastai stambesnis, ne toks perkaręs, o jo nosis tiesi.

Temperamentas

Šios draugiškos, meilios katės dievina dėmesį ir mėgsta žmonių draugiją. Visą dieną paliktos vienos, jos labai kamuojasi, todėl jei jūsų dažnai nebūna namie, įsigykite dvi kates. Šios katės darniai sugyvena su kitomis katėmis ir su šunimis. Kornreksų būdas santūrus, ramus, jie beveik niekada nesidrąsko, todėl labai tinkamas kambario gyvunelis vaikui. Tai smalsi katė – ji bando užmegsti pažintį su kiekvienu svečiu, o jei šis myli kates, tučtuojau ima pirštis į draugus. Kornreksas – protinga, meili ir smalsi katė, taigi ją galite išmokyti visokiausių triukų, pavyzdžiui, atnešti popieriaus gniužulėlius; ji greit pripranta prie pavadėlio. Kornrekso būdas romus; šios katės ne tokios judrios ir žaismingos kaip devonreksai, bet laipioti ir žaisti jos mėgsta. Stulpas nagams galasti ir karstytis bei žaislai tikrai nenueis niekais. Paprastai šios katės mielai tupi namie ir į lauką nesiveržia.

Prieziura

Pagrindinis kornrekso pranašumas – trumpaplaukis, minkštas, bemaž nesišeriantis kailis. Todėl ši veislė labai tinka žmonėms, kurie alergiški kačių plaukams arba bodisi kačių plaukų ant drabužių ar baldų. Kornrekso kailiuku rūpintis nesunku. Kartą per savaitę minkštu vaikišku šepečiu, retsykiais iššukuokite tankiomis šukomis. Guminiu šepečiu iš kailiuko patogu šalinti išslinkusius plaukus, bet elkitės labai atsargiai, nes uoliai darbuodamiesi, galite nepataisomai sugadinti kailiuką. Jei norite su savo kornreksu dalyvauti parodoje, likus iki renginio kelioms dienoms galite katę išmaudyti (naudokite tik gerą kačių šampuną!). Prieš pat veretinant katę, perbraukite kailiuką drėgnos zomšos skiautele – išryskės plauko garbanotumas. Nuolat pakirpkite aštrius nagų galiukus, o ausis valykite specialiu kačiu ausų valikliu.

Fizines savybės

Kūnas. Kornreksas – maža arba vidutinio didumo, raumeningo kūno ir smulkių kaulų katė. Kojos ilgos, letenelės mažos ir ovalios. Nugara turi būti šiek tiek išsirietusi į viršų. Ilgos plonos uodegos galas posmailis.

Galva. Ovalios galvos ilgis didesnis už plotį, bet galva neturi būti per ilga. Iš profilio nosis ir smakras sudaro tiesią liniją. Kornrekso nosis ilga: amerikietiskasis kornreksas turi romeniską, šiek tiek išgaubtą nosį, europietiškojo kornrekso nosis tiesi. Didelės ausys aukštai ant viršugalvio, bet neturi būti per arti viena kitos. Akys elipsės formos.

Kailis. Plaukas trumpas, minkštas ir plonas. Kornrekso kailis minkštesnis už devonrekso, nes kornreksas neturi šiurkstesnių dengiamųjų plaukų. Idealus kailis tankiai, tolygiai garbanotas ir panašus į skalbimo lentą. Šios veislės katės visiškai neturi dengiamųjų plaukų. Ūsai ir antakiai garbanoti. Nuplikusios kailio vietos ar uodega – trūkumai, bet šios veislės kaičių kailis paprastai būna itin menkas.

Spalvos. Kornreksai gali būti visokių spalvų, net su žymėmis, būdingomis Siamo katems- tokie kornreksai vadinami sireksais. Parodose plauko kokybė svarbesnė už spalvą. Dažniausios spalvos- juoda ir melsva su baltais lopais arba be jų, dryža arba ne, tačiau parodose galima pamatyti ir vėžlio kiauto piešinio bei visiškai baltų kornreksų. Akys žalios arba geltonos (išskyrus visada mėlynakius sireksus) ir turi derintis prie kailio spalvos.

Kornreksas – labai įspūdinga veislė. Šių kačių kailiukas minkštas, garbanotas, jos beveik nesišeria. Tai labai meilios katės, o jų būdas angeliškas.


Šaltinis: veislynas „Zundėja“


Straipsniai
1601
Kaip suprasti kačių kūno “kalbą”
Kai kurie žmonės (dažniausiai šunų savininkai) mano, kad katės yra uždaros, nepriklausomos ir nekomunikabilios. Bet šie žmonės tikriausiai niekad nėra auginę katės ir nežino, kokios jos gali būti mielos ir draugiškos. Jie tikriausiai niekad nėra patyrę ilgesingo glaustymosi prie kojų, kuris reiškia ..
876
Katės – vegetarės? Fauna ir flora namuose – kas nuodinga katei
Įėjus į kai kuriuos namus galima be vargo atspėti, kad šeimininkai mėgsta ir laiko kates. Manot, tai išduoda plaukų sluoksnis, dengiantis visus baldus ir grindis ar specifinis kvapas? Ne, ne visada. Kartais tai galima atspėti iš to, kad kambariuose nesimato gėlių arba jos būna tik plastikinės. Vieno..
Susiję produktai