0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Labradoro retriverė Amber, niūfaundlendas Lokis ir vengrų vižlė Vėtra svečiavosi SOS vaikų kaime. Šie terapiniai šunys atkeliavo susipažinti su vaikais, su kuriais dirbs visą pusmetį. Kaniterapijos užsiėmimų metu psichologai kartu su terapiniams užsiėmimams paruoštais šunimis stengsis padėti vaikams įveikti jų baimes, nepasitikėjimą, pykčio protrūkius, pamiršti patirtus skaudžius išgyvenimus.

Pirmo susitikimo metu vaikai mokėsi taisyklingai paglostyti šunis, duoti jiems komandas, ėjo lenktynių, domėjosi, ką labiausiai mėgsta jų nauji keturkojai draugai.

SOS vaikų kaimo, Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro ir Kaniterapijos asociacijos draugystė prasidėjo prieš ketverius metus, per juos kaniterapijos užsiėmimuose sudalyvavo daugiau kaip 90 vaikų. Psichologai vardija šimtus sėkmės istorijų, kai užsiėmimai su šunimis davė apčiuopiamų rezultatų.

„Net ir menkiausia pažanga, pavyzdžiui, įgytas gebėjimas sukoncentruoti dėmesį ar atpažinti emocijas ir išmokti jas kontroliuoti, yra didelis pasiekimas. Kiekvienas žingsnis į priekį reiškia didesnę tikimybę, kad vaikas nebegrįš į smurtinę aplinką, iš kurios dažniausiai yra atėjęs. Įkvėpti nuostabių istorijų, kiekvienais metais kartą per mėnesį organizuojame „Gyvūnų kaspino mėnesio“ kampaniją. Jos metu pasakojame visuomenei apie kaniterapiją ir jos pasiekimus“, – sako šios kampanijos iniciatorės – bendrovės „Mars Lietuva“ korporacinių reikalų vadovas Baltijos šalims Mindaugas Rupšys.

Terapiniai šunys dažniausiai tampa labai svarbiais „motyvatoriais“ pradėti kažką daryti, sakykime, mokytis ar laikytis taisyklių. Išmokę pasitikėti keturkoju draugu vaikai vėliau po truputį pradeda pasitikėti ir žmonėmis, tampa socialiais visuomenės nariais.

„Didelius išgyvenimus patyrę vaikai neretai niekuo nepasitiki, todėl neturi draugų, neturi prie ko prisirišti. Tokiais atvejais šuo labai pagelbėja, nes moka besąlygiškai priimti, nepaisant vaiko gebėjimų, išvaizdos ar jo praeities“, – pasakoja SOS vaikų kaimo psichologė Jevgenija Anufrijeva.

Prie kaniterapijos veiklos Lietuvoje gali tiesiogiai prisidėti kiekvienas – visą gegužės mėnesį perkantys „Pedigree“ ir „Whiskas“ produktus 3 proc. paremia kaniterapijos užsiėmimus SOS vaikų kaime.

Daugiau informacijos: Eglė Gabrytė - projektų direktorė; Publicum FComm | Financial Communications

T +370 5 249 9087 | M +370 618 17155; e.gabryte@publicum.lt; www.publicumfcomm.lt


Straipsniai
3028
Gintaras Klimaitis botanikas aistruolis
“Jeigu sutikčiau poną Dievą, tai pirmiausia užduočiau bent tūkstantį klausimų apie vandens augalus, ir tai vien tik apie juos!” – sako kaunietis Gintaras Klimaitis, žinomas Lietuvos akvariumininkas.  Tie, kurie dar nieko negirdėjo apie šį žmogų, turi progą susipažinti. Pirmasis akvariumas ..
821
Bėgimo varžybos, kuriose dalyviai laukiami su savo keturkojais
Jau šį savaitgalį visi profesionalūs ir pradedantys bėgikai kviečiami į Klaipėdą, kur vyks tradicinis „Vilties bėgimo“ maratonas. Vienuoliktą kartą organizuojamame bėgime tikimąsi sulaukti rekordinio skaičiaus dalyvių, kurie savo jėgas išbandys kartu su sako keturkojais. Pernai trasas, kuriose galim..
606
Tyrimas atskleidė dažniausias augintinių nutukimo priežastis
Metų pradžioje įvairiose pasaulio šalyse atlikta apklausa atskleidė ne itin malonią tiesą – daugiau kaip pusė namuose auginamų šunų ir kačių turi viršsvorį. Net 87 proc. apklaustųjų prisipažino savo gyvūnams augintiniams maisto duodantys „iš akies“ – tiek, kiek patys mano, kad jiems reikia. Tik penk..
780
Gyvūnų mylėtojai tradiciškai susitiks Gargžduose 2017
GARGŽDAI (rugsėjo 22, 2017). Paskutinį rugsėjo sekmadienį, 24 d., gyvūnų mylėtojai iš visos Lietuvos jau aštuntą kartą susitiks Gargžduose minėti Pasaulinės gyvūnų dienos. Tai šventė, į kurią tradiciškai susirenka keli tūkstančiai gyvūnų mylėtojų kartu su savo augintiniais – šunimis, katėmis, dekora..