0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

“Jeigu sutikčiau poną Dievą, tai pirmiausia užduočiau bent tūkstantį klausimų apie vandens augalus, ir tai vien tik apie juos!” – sako kaunietis Gintaras Klimaitis, žinomas Lietuvos akvariumininkas.  Tie, kurie dar nieko negirdėjo apie šį žmogų, turi progą susipažinti. 

Pirmasis akvariumas Gintaro namuose atsirado1964 metais, pirmosios žuvys buvo gupijos.

Gintaras skiria dėmesio ir gupijų selekcijai. Nors per maždaug 30 metų darbo su žuvytėmis laikotarpį Gintarui pavyko dauginti daugiau kaip 50 akvariumo žuvyčių rūšių, tarp ku

Akvariumo augalus Gintaras pradėjo rinkti 1973-1975 metais. Kolekcionavimo viršūnė buvo pasiekta 1985-1988 metais – tada jis turėjo vieną didžiausių vandens augalų kolekcijų Sovietų sąjungoje. Dėmesį Gintaras skiria atskiroms augalų rūšims. Jis teigia, kad tarp augalų nėra absoliutaus suderinamumo, nes kiekvienai rūšiai reikia vis skirtingų sąlygų. Tačiau pagal augimui tinkamų sąlygų diapazoną galima suderinti nemažai augalų. Tai Gintaras įrodė, viename akvariume augindamas per 200 augalų rūšių, ir visi tie augalai jautėsi gerai (asmeninis rekordas).

Apie augalus, kuriuos mes paprastai vadiname lepiais ir numojame į juos ranka (nes “per daug terliojimosi su jais…”), Gintaras atsiliepia pagarbiai: sako, kad augalas “turi siaurą augimo sąlygų diapazoną”.rių buvo ir labai sunkiai besiveisiančių, tačiau nuo pat pirmos žuvytės apsigyvenimo akvariume iki šių dienų gupija dėl savo spalvų ir formų įvairovės išliko jo mėgiamiausia žuvelė.

Šiuo metu Gintaras taip pat dirba su akvariumo augalais, rašo apie juos straipsnius, taip pat parduoda savo augintus augalus parduotuvėms bei privatiems pirkėjams.

Tačiau akvariumininkyste Gintaras neapsiriboja. Jis taip pat skiria daug dėmesio ir sausumos augalams: savo kieme turi didžiulę irisų kolekciją (per 500 veislių), yra užregistravęs 7 naujas paties išvestas šių nuostabaus grožio gėlių veisles. Paklaustas, kodėl susidomėjo būtent šiomis gėlėmis, Gintaras atsako: “Irisai? Irisai tai tas pats, kas gupijos…” Taip pat Gintarui patinka orchidėjos, kiti įdomūs augalai. Biologas turi didelę spygliuočių kolekciją. Augina ir daug įvairių rūšių paliudariumų augalų. Prieš kelioliką metų turėjo įspūdingą kambarinių lapinių augalų kolekciją. “Aš jaučiu kažkokią aistrą kolekcionavimui” – prisipažįsta Gintaras.

Bet botanika – tai ne vienintelė Gintaro interesų sfera. Jis savo namuose augino ir tebeaugina gausybę triušių, žiurkėnų, turėjo įvairių egzotinių paukščių. Priklausė „Paukščių ir žuvyčių mėgėjų” draugijai, keletą metų buvo akvariumininkų sekcijos pirmininku, organizuodavo gyvūnų parodas.

Žinoma, šiuo trumpučiu straipsneliu neįmanoma papasakoti visko apie šį įvairiapusišką ir savo srityje profesionalų žmogų – Gintarą Klimaitį.


Straipsniai
814
Terapiniai šunys svečiavosi SOS vaikų kaime
Labradoro retriverė Amber, niūfaundlendas Lokis ir vengrų vižlė Vėtra svečiavosi SOS vaikų kaime. Šie terapiniai šunys atkeliavo susipažinti su vaikais, su kuriais dirbs visą pusmetį. Kaniterapijos užsiėmimų metu psichologai kartu su terapiniams užsiėmimams paruoštais šunimis stengsis padėti vaikams..
822
Bėgimo varžybos, kuriose dalyviai laukiami su savo keturkojais
Jau šį savaitgalį visi profesionalūs ir pradedantys bėgikai kviečiami į Klaipėdą, kur vyks tradicinis „Vilties bėgimo“ maratonas. Vienuoliktą kartą organizuojamame bėgime tikimąsi sulaukti rekordinio skaičiaus dalyvių, kurie savo jėgas išbandys kartu su sako keturkojais. Pernai trasas, kuriose galim..
606
Tyrimas atskleidė dažniausias augintinių nutukimo priežastis
Metų pradžioje įvairiose pasaulio šalyse atlikta apklausa atskleidė ne itin malonią tiesą – daugiau kaip pusė namuose auginamų šunų ir kačių turi viršsvorį. Net 87 proc. apklaustųjų prisipažino savo gyvūnams augintiniams maisto duodantys „iš akies“ – tiek, kiek patys mano, kad jiems reikia. Tik penk..
781
Gyvūnų mylėtojai tradiciškai susitiks Gargžduose 2017
GARGŽDAI (rugsėjo 22, 2017). Paskutinį rugsėjo sekmadienį, 24 d., gyvūnų mylėtojai iš visos Lietuvos jau aštuntą kartą susitiks Gargžduose minėti Pasaulinės gyvūnų dienos. Tai šventė, į kurią tradiciškai susirenka keli tūkstančiai gyvūnų mylėtojų kartu su savo augintiniais – šunimis, katėmis, dekora..