Kokio amžiaus šuniukams galima duoti skanėstų?

Iki dviejų mėnesių amžiaus mažylis maitinamas motinos pienu, todėl naują maistą rekomenduojama įvesti nuo 2,5 - 3 mėnesių amžiaus. Rinktis skanėstus reikėtų labai atsargiai, nes šuniukai neturi tobulo virškinamojo trakto, o aktyvus naujo maisto įvedimas gali sukelti alergiją ir virškinimo sutrikimus. 

Renkantis pirmiausia būtina išstudijuoti sudėtį. Šuniukams griežtai draudžiami produktai su skonio stiprikliais ir sintetiniais priedais. Taip pat nesižavėkite gardžiais sąnariais ir kaulais, pernelyg tanki tekstūra gali apsunkinti skrandžio darbą, sukelti vidurių užkietėjimą. Geriausias pasirinkimas būtų produktai, pagaminti iš mėsos ingredientų ir šalutinių produktų, tokias gėrybes puikiai virškina mažylio skrandis, jose yra daug maistingųjų medžiagų, tokie skanėstai tinka 2 - 3 mėnesių amžiaus šuniukams. 

Mažų veislių šuniukams skirti skanėstai

Miniatiūriniai šunys yra labai populiarūs tarp didmiesčių gyventojų. Jorkšyrai, čihuahua, Džeko Raselo veislės šunys - nedidelio dydžio favoritai, kurie puikiai jaučiasi miesto bute. Mažų veislių šunų šuniukai yra labai maži, tokiems mažyliams netiks jokie skanėstai. Pavyzdžiui, su jautienos kaulu augintinis ne tik nesusitvarkys, bet ir gali pažeisti dantis apie pernelyg kietą samtį. Kartu kieti skanėstai yra naudingi burnos sveikatai ir skatina dantų kaitą, todėl visiškai atsisakyti kietų skanėstų nevertėtų.

Daugelis gerai žinomų veterinarijos prekių ženklų siūlo įvairių skanėstų miniatiūriniams šuniukams: Trixie, Kiddog, Chewllagen ir kiti. Prekinių ženklų produktų sudėtyje yra natūralių mėsos ingredientų. Ženklinimas „mažų veislių šunims ir šuniukams“ garantuoja nedidelį dydį ir vidutinį skanėstų tankį, kuris tikrai tiks mažam augintiniui.

Kokių skanėstų galima duoti didelės veislės šuniukui?

„Dideli“ mažyliai taip pat mėgsta skanėstus. Renkantis skanėstus šuniukams reikia atsižvelgti į veislės poreikius ir individualias augintinio savybes. Dideli šunys dažnai kenčia nuo sąnarių patologijų, todėl verta rinktis skanėstus, kurių sudėtyje yra chondroitino. Kaulų, kanopų, ragų ir raumenų sudėtyje yra sąnarių sveikatai būtinų medžiagų, todėl jos naudingiausios didelių veislių šuniukams. Gamintojai Hau&Miau ir Kiddog savo asortimente turi galvijų kanopų ir sąnarių kaulų liniją. Tokie skanūs skanėstai patraukia jauną šunį kvapu ir ilgam sužavi augintinį.

Papildomas tokių skanėstų privalumas - nauda dantenoms, kieta tekstūra veiksmingai skatina natūralią dantų kaitą, todėl šuniukas negadina baldų ir negraužia šeimininkų daiktų.



Kokie skanėstai tinka šuniukų mokymui?

Kiekvienas atsakingas šeimininkas nori mokyti šuniuką nuo ankstyvo amžiaus. Tai labai teisingas požiūris, nes ankstyvajame amžiuje šuniukai lengviau išmoksta naujų įgūdžių, o gyvūno psichika yra lankstesnė ir plastiškesnė. Kinologai dresuodami visada naudoja skanėstus. Po teisingai įvykdytos komandos šuniui duodamas skanėstas paskatina ir stimuliuoja keturkojį draugą.

Gyvūnų augintinių pramonė siūlo daugybę įvairiausių skanėstų, skirtų šuneliui mokyti. Yra keli privalomi principai renkantis tinkamus skanėstus:

  • mažas dydis. Dresavimo metu šuo turi turėti galimybę greitai praryti skanėstą, nesiblaškydamas, ilgai kramtydamas ir kramtydamas gaminį. Optimalūs yra specialūs krekeriai, kroketai ar suktinukai;
  • patogi pakuotė. Dauguma užsiėmimų vyksta lauke, todėl skanėstus reikėtų neštis su savimi į mokymus. Nedidelis, sandariai uždarytas maišelis leis jums aktyviai leisti laiką su savo keturkoju augintiniu;
  • sausa konsistencija. Drėgni skanėstai nėra ekonomiški, be to, jie gali sutepti drabužius. Todėl geriau sustoti prie sausų skanėstų;
  • individualūs šuniuko pageidavimai. Mokymo procesas bus daug malonesnis, jei šunį motyvuos jo mėgstamas skanėstas. Kai kurie prekių ženklai siūlo degustavimo rinkinius, kurie padės nustatyti jūsų mažojo valkatos skonį. Kelių rūšių skanėstai leidžia greitai nustatyti patraukliausius produktus.

Gydomieji skanėstai augintiniui duodami griežtai laikantis instrukcijų, nes tokiuose produktuose yra daug veikliųjų medžiagų. Vitaminizuotus skanėstus šuniukams reikėtų aptarti su veterinarijos gydytoju, kuris apskaičiuos tinkamą dozę ir vartojimo dažnumą.

Kaip dažnai galite palepinti savo augintinį skanėstais?

Lepinti mažą augintinį būtina, svarbiausia teisingai apskaičiuoti porciją ir „nepersistengti“ su skanėstų dažnumu. Pirmiausia būtina suprasti, kad skanėstai nėra pagrindinis šuns maistas. Paprastai dozės ir šėrimo rekomendacijos nurodomos ant produkto pakuotės ir priklauso nuo paskirties. 

Kauliukai, ragučiai ir skanėstai veikiau atlieka malonios pramogos keturkojui draugui vaidmenį, todėl tokių produktų negalima riboti. Dėl savo natūralumo ir kietumo jie tik naudingi šunelio nuotaikai ir sveikatai.

Krekerius, džiūvėsėlius ir traškučius patogu naudoti dresuojant augintinį. Svarbi sėkmingo dresavimo taisyklė yra ta, kad tokie skanėstai turi būti naudojami tik dresavimo metu ir jais turi būti apdovanojama už teisingai įvykdytas komandas. Taip augintiniui susiformuos teisinga asociacija: uolus mokymasis žada skanų skanėstą.

Gyvūnų augintinių pramonė siūlo daugybę skanėstų mažiesiems keturkojams numylėtiniams. Skatinti ir lepinti savo mažylį yra labai svarbu, kad jūsų keturkojis draugas harmoningai vystytųsi ir būtų išskirtinai sveikas. 


28
Straipsniai
261
Kokių rūšių būna skanėstai?
Nauji šeimininkai dažnai lygina šuniuko atsiradimą su vaiko gimimu, ir tame yra tiesos. Mažas augintinis reikalauja daug dėmesio, supratimo ir priežiūros. Kaip ir visi mažyliai, šuniukai mėgsta įvairius gardėsius. Šunų skanėstai puikiai padeda mokyti, užmegzti gerus santykius su šeimininkais ir ties..
565
Šuniukų žindymas
Daugelyje knygų ir straipsnių aprašomas šuniukų auginimas, dresiravimas, kreipiamas dėmesys, kaip reikia jį išauklėti ir t.t. Tačiau labai retai kur užsiminama apie šuningas kales ir mažylius, jauniklių šuniukų žindymą, mitybą ir priežiūrą. Tai reikėtų žinoti dar prieš sukergiant savo kalytę, kad ne..
1771
Rodezijos Ridžbekas – veislės istorija
Nors Rodezijos ridžbekų istorija tęsiasi jau ne vieną šimtmetį, oficialiai ši veislė buvo pripažinta tik 1920-ųjų pradžioje. Atkeliavęs iš paslaptingų Pietų Afrikos savanų Rodezijos ridžbekas sukėlė tikrą perversmą tarp šunų veisėjų. Kaip ir dauguma dabartinių grynaveislių šunų, Rodezijos ridžbekai..
1671
Saliukis - gracijos įsikūnijimas
Salukis – tai gracijos ir proporcingumo įsikūnijimas. Tai didingas stotas ir išdidi laikysena;. Tai stulbinantys savo grožiu elegantiški judesiai ir pozos. Tai įgimtas protas ir natūralus geraširdiškumas. Tai aristokratiškos galvos linijos ir į tolius nukreiptas gilus ir minkštas žvilgsnis. Tai gero..
813
Kodėl ridžbekas?
Tik pradėję pažintį su ridžbekais, supratome: tai išskirtiniai, į jokią kitą veislę nepanašūs šunys. Literatūroje dažnai minima, kad ridžbekas – tai natūrali veislė, t.y. pagal bloguosius bruožus panaši į savo laukinius protėvius. Tačiau tai nereiškia, kad mūsų šunys nevaldomi. Galima sakyti, kad ri..
Susiję produktai