0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.


Neišskiriamieji (agaporniai, lot. Agapornis) – meilės paukščiai, kaip juos vadina anglai. Tai papūgos kurios yra meilės ir ištikimybės simbolis. Jokios kitos papūgėlės taip nėra prisirišusios viena prie kitos, kaip neišskiriamieji. Vieną kartą susiporavę Agaporniai kartu išlieką visą gyvenimą, net mirus partneriui kitas išlieka jam ištikimas visą likusį gyvenimą.Gamtoje jie gyvena Pietvakarių ir Pietryčių Afrikoje. Gyvena dideliais būriais kalnų šlaituose, netoli vandens telkinių. Kadangi jų kūnas nepritaikytas tolimiems skrydžiams, paukščiai yra gana sėslūs. Į Europą atkeliavo devyniolikto amžiaus pradžioje. Kadangi paukšteliai yra gana nelepūs, jie gana greitai paplito po visą Europą. Tuo tarpu Lietuvoje jie atsirado tik XX amžiaus antroje pusėje.

Labiausiai paplitusi spalva ryškiai žalia-salotinė, bet yra ir mėlynų, geltonų ir kitų spalvų. Geromis sąlygomis papūgėlės gyvena 15 metų ir daugiau. Veisiasi gerai, lytiškai subręsta 8-10 mėnesių, poruojasi sulaukę daugiau kaip vienerių metų. Vaikus veda 7-9 metus. Susiporavusi pora nemėgsta nei kitų papūgų nei kitų gyvūnų. Savo teritoriją gina entuziastingai ir aršiai, supykę gali ir įkirsti.

Geriausia laikyti porelę. Jei auginsite vieną paukštelį, tai visą savo dėmesį ir meilę jis skirs jums. Bet jei jūs jam skirsite nepakankamai dėmesio, paukštelis depresuos ir dėl to gali kristi. Vienai poreliai geriausia parūpinti vidutinio dydžio (80x40x50) narvelį. Geriausia lesinti specialiais lesalais skirtais vidutinėms papūgoms. Būtinai įberkite, į kokį nors indelį, specialaus smėliuko, nes tai gyvybiškai svarbu paukštelio virškinimui. Vanduo girdyklėlėje visada turi būti šviežias ir du kart dienoje keičiamas, o kai turi vaikų ir dar dažniau. Žiemą siūloma į vandenį lašinti vitaminų. Jei vanduo labai chloruotas, iš kart įpylę neduokite, palaikykite pusdienį.

Prie maisto papildomai siūlome duoti morkų, obuolio, žalumynų, virto kiaušinio, riešutų ir uogų. Peršėrimas kenkia taip pat kaip ir badavimas. Dienos dozė vienam paukščiui yra apie 30g grūdų į dieną. Taip pat į narvą būtina pakabinti specialaus mineralinio akmens ar sepijos (natūralios jūros kriauklės snapui galąsti). Baseino nuolat nelaikyti, kad negertu nešvaraus vandens. Lesinti ir valyti reikėtų tuo pačiu laiku, nes Agaporniai mėgsta griežtą dienotvarkę. Jeigu pastebėjote kad, paukštelio plunksnos pasipūtusios, akys užmerktos, dingo apetitas, pastoviai snūduriuoja – reiškia paukštis serga. Jeigu laikote porelę, sergantį izoliuokite nuo sveikojo. Pridenkite ir šildykite narvelį. Patys gydyti nerizikuokite, geriau parodyti veterinarui.

Dažniausiai Agaporniai serga virškinimo sutrikimais, viduriavimu, peršalimu, gripu gali užsikrėsti ir nuo žmogaus. Jautrūs perkaitimui saulėje. Šiaip tai Agaporniai nėra lepūs ligoms, bet kaip ir visi gyvūnai jautrūs skersvėjams. Todėl nestatykite narvelio kur yra skersvėjo pavojus. Užterštas ir pasenęs maistas, stresai ir kiti neigiami faktoriai trumpina paukštelių gyvenimo amžių.

Įsigiję naujus paukštelius nepulkite ant jų, negaudykite jų, leiskite apsiprasti. Agapornius atskirti gana sunku, patelė truputi stambesnė, ryškesnė, tupi plačiau išsiskėtusi, baikštesnė. Agaporniai nelaisvėje peri inkilėlyje. Patelė padeda 4-6 kiaušinius perina 20-24 dienas. Kiaušinių nelieskite, nes taip galite pražudyti jauniklius. Patelė visą laiką rūpinasi kiaušiniais, varto juos šildo, tik naktimis retkarčiais ją pakeičia patinas. Mažyliai išsirita pliki ir negražūs, bet gana greitai apsiplunksnuoja, nors iki pilno subrendimo nebūna tokie ryškūs ir gražūs kaip jų tėvai.


Straipsniai
2916
Banguotoji papūgėlė – Melopsittacus undulatus
Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams. Banguotoji papūgėlė (lot. Melopsittacus undulatus) – mažiausios papūgos. Gyvena beveik visoje Australijoje. Laisvėje paukšteliai gyvena dideliais būriais, peri ir slepiasi medžių drevėse. B..