0
Patikusios prekės
0
Prekės palyginimui
Nėra prekių!
Krepšelis

Tai yra informacinis straipsnis. ZOO.lt gyvūnais neprekiaujama, galime pasiūlyti prekių naminiams gyvūnams.


Fretkos – tai įvairūs kailiniai žvėreliai gyvenantys ir mūsų gamtinėje zonoje. Populiariausi iš jų yra šeškai. Tai namuose puikiai tinkantys laikyti guvūs gyvūnėliai. Jie nėra itin lepūs ir labai greitai tampa rankiniai. Šiaip, tai kuo jaunesni gyvūnai paimti, tuo greičiau jie prijaukinami. Ypač populiarūs šie žvėriukai buvo viduramžiais.

Laikyti fretką puikiai tinka šinšilos narvas, jame reikėtų pastatyti dėžę (gabaritai apie: 35 cm ilgio, 20 cm pločio ir 15 cm aukščio) su 6 cm landele. Į dėžę geriausia įdėti šiek tiek minkštų skudurėlių. Šiame namelyje gyvūnėlis, kai užsinorės, galės pabūti vienas, pailsėti ar pasislėpti. Narvo dugną geriausia iškloti kačių kraiku, reikėtų vengti pjuveninių granulių, kad gyvūnėlis jų neprarytų.

Taip pat, kaip ir šinšiloms, fretkoms reikalingas specialus smėliukas kailiuko priežiūrai. Šių gyvūnų skrandžiai yra kiek jautresni nei kačių ar šūnų, todėl reiktų paderinti maistą. Nors fretkos noriai ėda žuvį, tačiau bukite atidūs, kai kurios jų rūšys joms yra nuodingos. Jos taip pat ėda peles, žiurkes, varškę, kiaušinius ir sviestą, bet pagrindas turi būti specialus pašaras. Fretkas patartina maitinti superpremium klasės sausais maistais kačiukams ir nėščioms katėms arba specializuotais fretku maistais. Negalima maišyti sauso ir natūralaus maisto, nes nuo to fretkoms gali formuotis šlapimo puslės akmenys.

Fretkos neilgaamžės, jos geromis namų sąlygomis sulaukia 8-10 metų. Gamtoje vidutinis fretkų amžius siekia nuo 0,8 iki 1,8 metų, maksimaliai 6-8 metus. Fretkos gana tvarkingi gyvūnai, visada daro į tą pačią vietą, todėl pastatę specialų kampinį tualetą išvengsite nemalonaus kvapo. Patinai namus gali apžymėti savo išmatomis, taip jie pasižymi savo teritoriją. Šeškų didžiausias minusas yra nemalonus kvapas, kurį jie išskiria susijaudinę ar išsigandę. Tačiau normaliomis sąlygomis auginami šeškai nesmirdi. O šiaip specifinis šeško kvapas yra silpnas ir jaučiasi mažiau negu pelių ar nekastruoto katino.

Fretkos puikiai sutaria su visais naminiais gyvūnais, išskyrus graužikus. Labai gerai sutaria su katėmis. Fretkos puikiai jaučiasi tiek namuose, tiek ir lauke. Laikomų lauke kailis dar gražesnis. Fretkos mėgsta švelnumą ir patogumą, todėl narvelyje siūloma pakabinti “hamaką”. Fretka gali krimstelti, tačiau odos neprakanda. Fretkas nerekomenduojama laikyti lėtiems, flegmatiškiems žmonėms, nes tai nepaprastai guvūs ir linksmi gyvūnėliai, todėl jie puikūs vaikų draugai.