Graužikai

Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (1 puslapių)
Žiurkė

Žiurkė

Žiurkė – pats protingiausias graužikas. Kadaise žiurkės į Europą laivais atplūdo iš rytų. Žiurkės žmonėms atnešė ir marą, nuo kurio viduramžiais išmirė penktadalis žmonijos. Vakarų pasaulyje žiurkės simbolizuoja mirtį, blogį, ligas, o rytuose – jos pagarboje.Induistams žiurkės – protingumo ir įžvalgumo simbolis. Žiurkės puikiai orientuojasi labirintuose, atsimena menkiausias smulkmenas, kvapus ir t.t.. Laukinės žiurkės gyvena kolonijomis pagal griežtas hierarchijos taisykles.

Skaityti toliau

Šinšila – Chinchilla

Šinšila – Chinchilla

Šinšila (lot. Chinchilla) – tai draugiški, maži graužikai. Jei jiems gresia pavojus, jie pasikliauja savo vikrumu, dantimis ir sugebėjimais. Sugautas arba išgąsdintas žvėrelis dažnai paskleidžia kvapą, panašų į degintus migdolus.

Skaityti toliau

Sirijos žiurkėnas – Cricetus auratus

Sirijos žiurkėnas – Cricetus auratus

Sirijos žiurkėnas (lot. Cricetus auratus) yra graužikas, priklausantis pelių šeimai, žiurkėnų pošeimiui. Šio pošeimio gyvūnai sutinkami visuose žemynuose, išskyrus Australiją ir Antarktidą. Žiurkėnus galima laikyti po vieną, nes iš prigimties jie yra vienišiai.Žinoma, jei jūs nusprendėte juos veisti, tai vieno žiurkėno jums tikrai nepakaks. Taip pat jie laikomi poromis ar net didesniais būreliais. Jei laikote jų kelis, tai teks priprasti prie nuolatinių jų peštynių. Tai nieko blogo, nes jiems tai mėgstamiausias užsiėmimas.

Skaityti toliau

Degu – Octodon degus

Degu – Octodon degus

Degu (lot. Octodon degus) – Pietų Amerikos graužikas. Išvaizda primena smiltpelę ar voverę. Degu kailiukas pilkos spalvos, ausys gana didelės, uodega ilga, apaugusi plaukais ir pats galiukas baigiasi “šepetėliu”. Į voveraitę panašus ir savo elgesiu bei gyvenimo būdu. Jie kilę iš Argentinos, Bolivijos, Čilės lygumų, kur gyvena uolose ir skardžiuose, kur išsirausia urvus, juose suka lizdelius ir kaupia maisto atsargas.

Skaityti toliau

Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (1 puslapių)
Sprendimas: Bruss Ltd. 2016-2018