Akvariumai

Rodoma nuo 1 iki 5 iš 8 (2 puslapių)
Žuvų pirkimas – patarimai pradedančiajam

Žuvų pirkimas – patarimai pradedančiajam

Prieš perkant žuvytes, reikia gerai apskaičiuoti, kiek jų pirksite. Apskaičiuojant reikia visada turėti omenyje žuvų dydį, kai jos užaugs ir joms reiks pakankamai erdvės.

Skaityti toliau

Povandeninis sodas

Povandeninis sodas

Augalai auga visur: miškuose ir pievose, darže ir gėlyne, kalnuose ir vandenyje. Jei tropinius ar subtropinius sausumos augalus auginame oranžerijoje ar vazonėlyje ant palangės, tai vandeninius – akvariume. Akvariumas – tai ekosistema už stiklinių sienų. Šios sistemos sudėtinės dalys yra pats akvariumas kaip indas, vanduo (sudėtingas cheminių junginių kokteilis), žuvys, moliuskai, augalai ir mikroorganizmai. Jei tarp visų šių komponentų bus balansas, turėsime kerintį, hipnotizuojantį interjero akcentą, džiaugsmą širdžiai ir atgaivą sielai.

Skaityti toliau

Akvariumo priežiūra – pirmi žingsniai

Akvariumo priežiūra – pirmi žingsniai

Pagaliau tai įvyko! Ilgai lauktas akvariumas jau „paleistas“ ir malonina Jūsu ir Jūsų šeimos nariu aki, traukia medituoti ir grožėtis sukurtu povandeninių paveikslų. Bet akvariumas yra „gyvas organizmas“ kur pastoviai vyksta pasikeitimai. Akvariumas jau pradėjo savo gyvenimą. Reiškia pasikeitimai neišvengiami. Kokia kryptim vyks tie pasikeitimai priklausys nuo Jūsų pastangų – akvariumo priežiūros.

Skaityti toliau

Piranija – Serrasalmus nattereri

Piranija – Serrasalmus nattereri

Turbūt nei viena akvariuminė žuvis neturi apie save tiek vos ne legendomis virtusių gandų, kaip visiems žinoma piranija. Dauguma nuomonių ir samprotavimų apie šią žuvį yra prieštaringi ir neturi jokio realaus pagrindo. Paprastoji, arba dažniausiai vadinama raudonoji piranija, labai paplitusi ir gamtoje gyvena Pietų Amerikoje, daugiausiai Amazonės, Orinoko ir La-Platos regionuose.

Skaityti toliau

Aponogetonai

Aponogetonai

Aponogetonai – vieni įspūdingiausių akvariuminių augalų. Jie auga Madagaskare, Afrikoje, Indijoje, Indonezijoje, Australijoje – labai skirtinguose biotopuose. Tai – ir stovintys (net išdžiūvantys) vandens telkiniai, ir labai sraunios upės ar upeliūkščiai, kuriuose vandens lygis stipriai kinta. Bendras visų aponogetonų požymis yra tai, kad jie turi (formuoja) gumbą („bulvę“), kuris išlieka smarkiai pablogėjus aplinkos sąlygoms ir augalams numetus lapus (pvz., išdžiūvus vandens telkiniui).

Skaityti toliau

Rodoma nuo 1 iki 5 iš 8 (2 puslapių)
Bruss Ltd. © 2016-2019