Terariumai

Rodoma nuo 1 iki 5 iš 6 (2 puslapių)
Sausumos vėžlių laikymo sąlygos

Sausumos vėžlių laikymo sąlygos

Sausumos vėžliai, be abejo, yra populiariausi ropliai mūsų terariumuose ir namuose. Dažnai zooprekių parduotuvėse pamatysi sceną: įsikibęs tėvams į skvernus mažylis(-ė) zyzia: “Nupirkit vėžliuką, noriu vėžliuko…” Norėtųsi, kad visi mūsų gyvūnų mėgėjai pradėtų mąstyti šiuolaikiškai. Vėžlys – ne žaisliukas, tai – roplys, mėgstantis pastovumą, ramybę, šilumą

Skaityti toliau

Raudonausis vėžlys

Raudonausis vėžlys

Pats populiariausias ir dažniausiai terariumuose laikomas vėžlys yra raudonausis vėžlys Trachemys scripta elegans (sinonimas Pseudomys scripta). Šis vėžlys priklauso vėžlių šeimai Emydidae. Šie vėžliai turi ant skruostų raudonas dėmes, nuo kurių ir yra kilęs jų pavadinimas. Vėžlių rūšis Trachemys scripta turi apie 12 porūšių ir, pavyzdžiui, porūšis Trachemys scripta venustus, skirtingai nuo raudonausio vėžlio (T.s. elegans) ant skruostų raudonų dėmių neturi.

Skaityti toliau

Iguanos

Iguanos

Iguanos – nuostabūs gyvūnėliai, reikalaujantys priežiūros, geri žmonių draugai ir puikiai tinkami auginti terariumuose. Šiek tiek faktų. Iguanos (Iguanidae) – driežų būrio roplių šeima. Panašiai priskaičiuojama apie 50 genčių ir apie 700 rūšių. Iguanos plačiai paplitusios JAV, Pietų Amerikoje. Kai kurios rūšys gerai prisitaikė gyventi Galapagų salose, taip pat Madagaskare ir Fidžio salose.

Skaityti toliau

Gyvalazdės (I dalis)

Gyvalazdės (I dalis)

Kiekvienas mūsų puikiai žinome daug vabzdžių, tai: drugiai, žiogai, bitės ir visokiausi vabalai. Vabzdžiai yra gausiausia organizmų grupė. Vien tik vabzdžiams, kurie prisitaikė gyventi sausumoje, priklauso daugiau rūšių negu visiems kitiems gyviems organizmams kartu sudėjus. Visi jie pasižymi savo spalvų bei formų įvairumu. Jų būna nuo visiškai mažyčių iki neįprastai didelių.

Skaityti toliau

Elaphe – laipiojančiųjų žalčių būrys

Elaphe – laipiojančiųjų žalčių būrys

Pastaruoju metu mūsų terariumuose pasirodo vis daugiau ir vis įdomesnių gyvūnų. Vieni jų – laipiojančiųjų žalčių būrio atstovai. Būrį sudaro apie 100 porūšių ir apie kiekvieną jų galima būtų rašyti knygas. Pirmuoju straipsniu pabandysiu tik apibendrinti jų paplitimą gamtoje, mitybos ypatumus, laikymo terariumuose sąlygas. Šių žalčių paplitimo arealas – Pietų Europa, Azija, Okeanijos salos, Centrinė Amerika.

Skaityti toliau

Rodoma nuo 1 iki 5 iš 6 (2 puslapių)
Bruss Ltd. © 2016-2019